Pubg Mobile Vs Pubg Lite

Evet yine ben :D. PUBG MOBİLE VS PUBG LİTE Tartışmama Hoşgeldiniz. Haydi Başlıyalım!

PUBG MOBİLE 9 Şubat 2018 tarihinde piyasaya çıkmış olan bir mobil battlegrounds oyunudur. Milyonlarca insanı ekranlara bağlayan bir oyun olmuştur

PUBG Lite ise 9 Mayıs’ta ülkemizde beta sunucusu açılan düşük sistem isteyen steamdaki orjinal pubg’nin kopyalanmış versiyonudur.

Evet oyunları tanıdığımıza göre şimdi karşılaştırmaya geçelim. PUBG Mobile’nin toplam boyutu(Oyun içi tüm maplar yüklenmiş halde) 3.03 GB’tır! Pubg Lite ise 2.64 GB’tır!

Her iki oyunda güzel bir performans için 2 gb ekran kartı istemektedir. Peki grafik karşılaştırmasına bakacak olursak LİTE grafik olarak MOBİLE’ye uçan kafa atmakta. Peki neden MOBİLE bu kadar ekran kartı istiyor.(MAX GRAFİKLER ÜZERİNDEN KARŞILAŞTIRMA YAPIYORUZ BİLGİNİZE)

PUBG Mobile telefonlar için entegre edildiğinden bilgisayarda daha fazla işlemci kullanmakta. Yani ekran kartınızın ne olduğu önemli değil. Bende 8 gb ekran kartı(vram) olmasına rağmen oyun takılmakta(Örneğin 70 fps alıyorken bir anda 50’ye düşmesiyle oluşan takılmalar) ve bu benim sinirimi bozmakta.

Pubg Lite ise daha güzel grafiklere sahip olmasına rağmen bu takılmaları yaşamıyorum. Bu yüzden pubg lite optimizasyon olarak mobile’den daha iyi.

Gel gelelim oynanışa. Pubg Mobile’de otomatik lootlama sistemi bulunmakta ve tırmanma silah değiştirme şarjör değiştirme hızı LİTE’a göre daha hızlı. Pubg Lite gerçekçi yapıldığından orjinal pubg’ye göre biraz daha hız konusunda yavaş yapılmıştır.

Bu yüzden PUBG Lite’da bir maçı kazandınız diyelim. Bir maçı kazanana kadar harcadığınız zaman 50 dakikayı bulmakta ve bu can sıkmakta. PUBG Mobile akıcı ve hızlı olduğundan bir maç 15-20 dakikayı bulmakta.

Eeeee zaman bedava olmadığından PUBG Mobile hız konusunda kazandı.

Şimdi ben 2 ana maddeyi yazdım diğer karşılaştırmalarıda yanıt kısmından siz yapın bakalım kim QAZANCAK! (Bence Mobile)

1 Like

Güzel karşılaştırma. Ama şöyle bir şey var PC oyunucu için optimize olan vesiyondur PUBG Lite. Yani mobile ile oynamak hem daha iyi bir PC istemekte hem de emülatör kaynaklı bir çok hata ile mücadele etmek manasına gelmektedir.

Zaman kavramınıda bu etkiliyor. Bir çok kez hatalar yüzünden oynadığımız oyunlardan koparak yeniden başlamak zorunda kalıyor ve zaman kaybediyoruz.

PC için PUBG Lite…

2 Likes

Evet haklısın emulatör’de çok fazla sorun var. Fakat Lite orjinal pubg’ye göre daha yavaş yapılmış gerçekçi olsun diye. Bu yüzden bir maç 50 dakikayı bulabiliyor. Geçenlerde Pubg Lite 1.'lik videosu atacaktım youtubeye! 3.'lükle bitirdim ve video süresi yaklaşık 46 dakika felandı. Ağır olduğundan atamadım. Yani demek istediğim herkesin bu oyunu oynamaya zamanı yetemeyebiliyor. Bu yüzden mobile bana daha mantıklı geliyor. Keşke Pubg Lite’daki animasyon hızları felan Mobile gibi hızlı olsaydı :smiley:

Normal PUBG’de durum aynı daha ağır değil yani.

PUBG Lite Normal PUBG’den yavaş diye bir durum yok ki